Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
>>> Strona główna >>> Prasa >>> Przegląd prasy >>> Programy na płycie wiosennego CHIP’a

Programy na płycie wiosennego CHIP’a

2009-04-07 12:00:00

Kwietniowy numer CHIP’a (4/2009) przynosi na płycie DVD siedem interesujących programów w pełnej wersji. Można je zainstalować na komputerze wyposażonym w system Windows XP/Vista. Redakcja chwali się, że jest to prezent dla czytelników o wartości około 400 zł.

Magix Music Maker 15 Silver – program umożliwiający komponowanie muzyki a także jej miksowanie, edycję i nagrywanie plików w formacie WAVE, MP3, AIFF. Program ma angielską wersję językową.

Ashampoo Powerup 2009 – bardzo dobra aplikacja do optymalizacji systemu operacyjnego. Niestety, program nie zmieścił się na płycie CD, jest tylko na DVD.

Conceptdraw Mindmap 5 Professional – program do tworzenia diagramów. Niestety i ten program nie znalazł dla siebie miejsca na CD.

Technika Mindmappingu to efektywna technika tworzenia notatek przy pomocy kolorowych pisaków, symboli i rysunków, stymulująca pracę obu półkul mózgowych i zmuszająca do kreatywnego myślenia. Na temat programów ułatwiających tworzenie takich diagramów na komputerze pisaliśmy w marcu 2007 roku. Zachęcamy zainteresowanych Mindmappingiem do sięgnięcia do PC World Komputer nr 3/2007.

Kurs PHP – skryptowy język PHP pozwala na tworzenie dynamicznych stron WWW, a kurs – program w języku polskim pozwala na szybkie opanowanie podstaw języka PHP. Niestety i ten program nie zmieścił się na płycie w wersji CD.

NovaPDF 5 Lite – zainstalowanie tego programu dodaje w Windows wirtualną drukarkę (nazwaną novaPDF), która pozwala konwertować dokumenty tekstowe do formatu PDF. Program ma polską wersję językową.

Safensec Pro Personal Plus Rootkit Detector – pozwala chronić komputer przed wirusami przez rok. Wymaga zarejestrowania z podaniem promocyjnego kodu zamieszczonego w CHIP’ie.

Virusbuster Internet Security Suite – pakiet ochronny, na który składa się firewall, moduł antywirusowy i moduł antyspamowy. W angielskiej wersji językowej. Pakiet wymaga rejestracji. Licencja ważna przez 180 dni.

Na koniec, na płycie DVD Redakcja ofiarowuje pełną wersję nowej dystrybucji Linuksa w polskiej wersji językowej. Prócz wyposażonego w środowisko graficzne KDE i Xfce pochodzącego z Indii Granulara 1.0 i Knoppiksa 6.0 LiveCD uzupełniono zestaw o SystemRescueCD 1.1.4 – bootowalną płytę ratunkową zawierającą komplet narzędzi do odzyskiwania danych i naprawy uszkodzonych partycji.

Na stronach 82-85 czwartego numery CHIP’a znajdujemy opisy możliwości oferowanych programów, co może być pomocne szczególnie w wypadku angielskich wersji językowych.

Oprac. na podstawie CHIP nr 4/2009
Magdalena Hornowska

Robocik WWSI