Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
>>> Strona główna >>> Prasa >>> Przegląd prasy >>> Nasz student wyróżniony w konkursie NASA

Nasz student wyróżniony w konkursie NASA

2009-12-08 13:26:19

Bartłomiej Sitek nasz student oraz pracownik firmy Google uzyskał wyróżnienie w konkursie NASA "Life and Work on the Moon Art. & Design Contest". Jego projekt "We are back" walczył ze 147 pracami z całego świata.

– Otrzymałem wyróżnienie, dzięki czemu znalazłem się w "puli zwycięzców". W konkursie brały udział w znacznej większości osoby z USA, ale także z kilku innych państw - w tym Polski, której, jak widzę, byłem jedynym reprezentantem. Cieszę się, że udało mi się w pewien sposób pokazać kraj, a także reprezentować Uczelnię – mówi Bartłomiej Sitek.

Grafika polskiego studenta przedstawia astronautę pobierającego próbkę księżycowej gleby. W tle widać budynki stacji kosmicznej oraz transporter. Na odległym horyzoncie majaczy ziemski glob.

To już drugi konkurs NASA organizowany pod tym tytułem. Ma on zachęcać wszystkich młodych ludzi do twórczego wspierania amerykańskiego projektu badania kosmosu. Po raz pierwszy prócz rysunków, grafik, kolaży i trójwymiarowych projektów do rywalizacji dopuszczono także prace audio-wideo.

Laureaci wzięli udział w uroczystościach 40 rocznicy lądowania na księżycu, które miały miejsce 20 lipca w National Air&Space Museum w Waszyngtonie.

Dyplom

Praca przedstawiająca pracownika stacji księżycowej

Robocik WWSI