Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
>>> Strona główna >>> Studia I stopnia

Studia I stopnia

Ciekawe studia, dobry dyplom, udana kariera

Nikogo dzisiaj nie trzeba przekonywać, że informatyka to zawód z przyszłością. Według badań Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości to w informatyce powstanie w kolejnych latach najwięcej nowych miejsc pracy i najwięcej nowych profili zawodowych. Wśród najbardziej przyszłościowych wymieniane są takie specjalności jak administratorzy systemów baz danych, administratorzy sieci komputerowych, projektanci i wykonawcy stron WWW, twórcy i koordynatorzy przedsięwzięć multimedialnych. Kolejna przyszłościowa grupa zawodowa - teleinformatycy związana jest głównie ze spektakularnym rozwojem telefonii bezprzewodowej i jej technologicznych powiązań z rozwojem sieci. Wreszcie pojawi się wiele dzisiaj stosunkowo nieznanych zawodów związanych z rozwojem Internetu, których nazwy nie mają jeszcze swoich polskich odpowiedników, takich jak copywriter, traffic manager, new metrics analyst, content manager; e-mail channel specialist, etihcal haker czy researcher.

Warto pamiętać o tym, ze niezależnie od wyników badań naukowych oraz dobrych rad udzielanych przez rodziców, koleżanki i kolegów, najważniejsze jest przekonanie, że to właśnie w studiach informatycznych i karierze informatyka widzimy własny pomysł na realizację swoich aspiracji, pasji i ambicji życiowych.

Tym, którzy już zdecydowali się na studiowanie informatyki i tym, którzy jeszcze się zastanawiają oferujemy:

Ciekawe studia

W rankingu szkół wyższych Wprost 2011 Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki zajęła 8 miejsce w Polsce pod względem jakości i bogactwa oferty studiów. Uczelnia została wyróżniona między innymi tytułami Uczelnia Liderów, Wiarygodna Szkoła, Najbardziej Kreatywna i Innowacyjna polska Uczelnia (III miejsce) oraz nominacją do prestiżowego w środowisku ICT tytułu Lider Informatyki 2010.

W ramach studiów inżynierskich proponujemy różnorodne i dostosowane do aktualnych potrzeb rynku pracy programy studiów. Obecnie oferujemy kandydatom 6 rynkowych specjalności:

Nasi studenci w ramach studiów mają możliwość dodatkowego nieodpłatnego wzbogacania swojego zawodowego CV o wiedzę i certyfikaty cenione przez rynek pracy w ramach prowadzonych przez Uczelnię:

  1. Kół naukowych
  2. Zajęć Cisco Networking Academy
  3. Szkoleń oraz dostępu do produktów Microsoft (MSDNAA) oraz innych programów edukacyjnych renomowanych firm branży IT
  4. Wszechnicy informatycznej
  5. Programu CoRe IT
  6. Wszechnicy online
  7. Konferencji i seminariów

Tym co wyróżnia WWSI od innych uczelni jest niezwykle przyjazna studentowi atmosfera tworzona wspólnie przez studentów, wykładowców i pracowników Uczelni.

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki zapewnia absolwentom studiów inżynierskich możliwość kontynuacji kształcenia na studiach magisterskich i podyplomowych

Dobry, rozpoznawalny na rynku pracy dyplom inżyniera informatyka

Dobrze notowana na rynku pracy marka Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki (dawniej Mila College) oraz licząca ponad 2500 osób społeczność wysoko wykwalifikowanych absolwentów sprawiły, że w kategorii prestiż w rankingu Perspektyw 2011 Uczelnia zajęła wysokie 4 miejsce wśród polskich niepublicznych uczelni magisterskich prowadzących studia na kierunku informatyka. Uznanie pracodawców dla osiągnięć Uczelni jest budowane również poprzez działalność Kolegium Rektorskiego WWSI. W skład Kolegium wchodzą dyrektorzy Generalni IBM, HP, Microsoft, Intel, Cisco, Oracle oraz NASK. Dyplom Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki jest rozpoznawalny na rynku pracy IT jako potwierdzenie wysokich i nowoczesnych kwalifikacji informatycznych.

Udana kariera zawodowa

W każdym miesiącu do naszej internetowej akademickiej giełdy pracy wpływa od 20 do 30 nowych ofert pracy i staży zawodowych dla naszych studentów i absolwentów. Zainteresowanie ich zatrudnieniem potwierdzają również bezpośrednie opinie pracodawców, którzy szczególnie podkreślają walor specjalizacji Uczelni wyłącznie na jednym kierunku - na informatyce. Zadowolenie absolwentów z przebiegu kariery zawodowej potwierdzają badania losów absolwentów.

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki zapewnia studentom studiów inżynierskich wsparcie w przygotowaniu do podjęcia pracy i uzyskaniu zatrudnienia poprzez działania Biura Karier i Staży Zawodowych.

DYPLOM INŻYNIERA INFORMATYKA Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki jest gwarancją uzyskania dobrej pracy po zakończeniu studiów, a studia szansą do zbudowania profesjonalnego portfolio zawodowego.

Zobacz również:

Maturzysto - sprawdź po jakich studiach znajdziesz pracę

2011-05-12 Źródło: Work Service

W perspektywie najbliższych 3 - 5 lat największe zapotrzebowanie na nowych pracowników będzie występowało wśród informatyków oraz osób zajmujących się opieką i wychowaniem – wynika z najnowszych danych firmy Work Service.

Miejsce TOP-15 brani Średni deficyt + 3 lata + 3-5 lat + 5 lat + 5-10 lat + 10 lat

1

Informatyka i programowanie -30% -10% -20% -29% -37% -40%
2 Wychowanie, opieka i nauczyciele -29% -11% -19% -29% -35% -38%
3 Motoryzacja i nowoczesne technologie -27% -9% -18% -26% -32% -35%
4 Energetyka -26% -10% -17% -25% -30% -34%
5 Medycyna -25% -9% -16% -25% -30% -32%
6 Usługi medyczne -25% -8% -16% -24% -30% -32%
7 Fryzjerstwo, pielęgnacja -24% -8% -16% -23% -29% -31%
8 Logistyka -24% -9% -14% -22% -28% -30%
9 Matematyka -23% -9% -14% -21% -26% -29%
10 Opieka nad chorymi -19% -7% -11% -17% -22% -25%
11 Nauki inżynieryjne -19% -7% -11% -16% -21% -23%
12 Prawo -15% -5% -8% -13% -17% -19%
13 Odżywianie -14% -4% -7% -11% 16% -17%
14 Finanse, bankowość, ubezpieczenia -13% -3% -7% -11% -15% -16%
15 Ekonomia -13% -3% -6% -10% -14% -16%

Więcej tutaj.

Fragment artykułu pochodzi z portalu www.wp.pl

Internet zdominuje zawody przyszłości

2010-11-29 Polska The Times

Za 10 lat najbardziej pożądanym zawodem będzie informatyk. Etaty bez problemu dostaną niszowi specjaliści branży informatycznej i telekomunikacyjnej, czyli np. teleinformatycy - wynika z badania przeprowadzonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Więcej tutaj .

Fragment artykułu pochodzi z portalu Polska The Times

Czeka nas informatyczne eldorado

19 lutego 2011 Interia.pl

Ten rok zapowiada się lepiej na rynku pracy. Choć daleko nam do rynku pracownika, to na czas żniw mogą szykować się specjaliści IT… więcej tutaj .

Fragment artykułu pochodzi z portalu Biznes w INTERIA.PL

Robocik WWSI