Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
>>> Strona główna >>> Badania i rozwój >>> Polska Wszechnica Informatyczna

Polska Wszechnica Informatyczna

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki w 2007 r. przy współpracy z Microsoft Polska, Cisco Polska oraz Hewlett – Packard Polska zainicjowała realizację ogólnopolskiego projektu pn. "Polska Wszechnica Informatyczna - otwarte zasoby edukacyjne dla kierunku studiów informatyka". Treści w nim zawarte kierowane są przede wszystkim do osób poszukujących dla siebie możliwości dalszej edukacji i rozwoju edukacyjnego: od uczniów szkół ponadgimnazjalnych i maturzystów, po studentów i absolwentów uczelni, jak i do nauczycieli, wykładowców szkół wyższych i wszystkich osób związanych z edukacją, a zainteresowanych problematyką wyboru zawodu, uczelni, czy podnoszenia kwalifikacji.

Założeniem Polskiej Wszechnicy Informatycznej jest zgromadzenie pod jedną witryną najlepszych programów, materiałów i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych przez polskie ośrodki akademickie w procesie kształcenia na studiach wyższych na kierunku informatyka. Do współpracy w tworzeniu otwartego Portalu Wiedzy Informatycznej zostały zaproszone wszystkie polskie wydziały informatyki. Patronat naukowy nad pracami objęło Polskie Towarzystwo Naukowe Edukacji Internetowej, którego jednym z głównych celów statutowych jest wspieranie wszelkich działań sprzyjających rozwojowi edukacji przez Internet.

Mieszczący się na łamach naszego serwisu katalog wydziałów informatyki w całym kraju, podparty ocenami Państwowej Komisji Akredytacyjnej, z całą pewnością pomoże w wyborze uczelni dopasowanej do Waszych potrzeb i oczekiwań. Ponadto znajdziecie tu Państwo informacje o zbliżających się konkursach i olimpiadach, a także terminach konferencji czy seminariów. Nie brakuje również  publikacji, projektów edukacyjnych oraz projektów badawczo-naukowych. Ciekawym elementem pwi.edu.pl jest baza studenckich kół naukowych, pozwalająca na zapoznanie się z działalnością i sposobami funkcjonowania tego typu struktur.

Robocik WWSI