Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
>>> Strona główna >>> Współpraca międzynarodowa >>> Nasi studenci i wykładowcy za granicą

Nasi studenci i wykładowcy za granicą

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki współpracuje z wieloma instytucjami na całym świecie w ramach programów:

Erasmus+ Szkolnictwo Wyższe (poprzednio LLP-Erasmus, LLP-Wizyty Studyjne, LLP-Leonardo da Vinci), który umożliwia studentom, absolwentom i pracownikom uczelni wyjazdy na semestr na studia, praktyki, staże, szkolenia i warsztaty.

Naszych pracowników dydaktycznych i administracyjnych gościły do tej pory następujące uczelnie:

 • Georg-August Universität Gottingen, Niemcy
 • Aalborg University Copenhagen, Dania
 • ESCIP School of International Business, Francja
 • Tallinna Tehnikaülikooli, Estonia
 • Radboud University Nijmegen, Holandia
 • Ventspils University College, Łotwa
 • University of Catania, Włochy
 • Czech Technical University in Prague, Czechy
 • University of Akureyri, Islandai
 • Dienst Nascholong en Internationalisering (DNI), Belgia
 • Faculty of Organisation Studies in Novo Mesto, Słowenia
 • Instituto Politécnico de Viana do Castelo, Portugalia
 • Glyndwr University, Wielka Brytania
 • Queen Mary University of London, Wielka Brytania
 • Universität Stuttgart, Niemcy
 • IES Comercio, Hiszpania
 • Manchester Metropolitan University, Wielka Brytania
 • University of Liverpool, Wielka Brytania
 • Universitat Politècncia de València, Hiszpania
 • TU Clausthal, Niemcy

Studenci WWSI przebywali w następujących instytucjach na stażach, praktykach i semestrach:

 • Zealand Institute of Business and Technology, Campus Roskilde, Dania
 • Glyndwr University, Wielka Brytania
 • University of Sheffield, Wielka Brytania
 • Software Quality Systems S.A., Hiszpania
 • Centre for Factories of the Future, Wielka Brytania
 • CreativeLand, Portugalia
 • BOC, Hiszpania
 • FOS, Słowenia
 • Karalis D. Anastasakis K.O.E., Grecja
 • QS unisolution GmbH, Niemcy

ZAGRANICZNE WYJAZDY NASZYCH STUDENTÓW

Rekrutacja na rok akademicki 2018/2019 odbędzie się na przełomie kwietnia i maja 2019. Jeśli mają Państwo pytania dotyczące programu Erasmus+, prosimy o kontakt: lektorat[(at)]wwsi.edu.pl

W roku adademickim 2015/2016, wyjechało 3 studentów WWSI na semestr na studia w estońskiej i duńskiej uczelni partnerskiej.

W roku akademickim 2014/15 i 2013/2014, wyjechało 3 studentów WWSI. Przebywali w Danii na semestrze Erasmus+ oraz w Słowenii na trzymiesięcznych, wakacyjnych praktykach.

„Tak naprawdę jedyną rzeczą, jaka mnie zaskoczyła to, to że cały czas pracujemy w grupach i każdy się wszystkim dzieli jak ktoś czegoś nie umie. U nas jest zupełnie inaczej. Na uczelni partnerskiej mamy masę materiałów i wzorów od wykładowców.”

"Najbardziej interesującą częścią praktyk, okazało się tworzenie systemu rejestracji czasu pracy pracowników, co obejmowało, m.in. stworzenie webowego interfejsu użytkownika (HTML5, CSS5), implementację systemu uwierzytelnienia (PHP5) czy przygotowanie grafiki na potrzeby systemu (GIMP)."

"Miałem za zadanie administrację serwerem (Linux Ubuntu 12.04), implementowanie systemów open source (uPortal, Canvas LMS, EPrints) na serwer, tworzenie grafiki wektorowej (Inkscape). Powierzono mi także klonowanie komputerów."

W roku akademickim 2012/2013, 4 studentów WWSI wyjechało na semestr na studia do brytyjskiej i duńskiej uczelni partnerskiej w ramach programu Erasmus.

"Nieustanny kontakt z nową kulturą i językiem uprzyjemniły okres nauki i wzmocniły mój charakter."

"Bardzo ucieszyło mnie, że na brytyjskiej uczelni funkcjonuje biuro pośrednictwa pracy dla studentów zagranicznych."

W roku akademickim 2010/2011 oraz 2011/2012, 8 studentów WWSI odbyło trzymiesięczne praktyki Erasmusa w zagranicznej firmie IT lub wyjechało na semestr na studia do brytyjskich, portugalskich, hiszpańskich, niemieckich oraz greckich instytucji:

„Odbywałem praktykę w firmie, która zajmowała się przygotowaniem materiałów dla 27 kanałów telewizji internetowej. Do moich obowiązków należało, między innymi, skonfigurowanie i zapewnienie zdalnego dostępu do takich maszyn jak ViewCaster Niagara 7500, Harris Predator II, Harris Nucleus, PlayBox, Tricaster, Miranda CP0808 oraz skonfigurowanie serwera do streamingu Flash.”

„Największą korzyścią praktyk było rozwinięcie w znacznym stopniu moich umiejętności programowania obiektowego w języku ActionScript 3.0, umiejętności zarządzania treścią i prezentacji danych.”

„Moim zadaniem było napisanie aplikacji webowej na potrzeby klienta firmy. Używałam do tego środowiska Microsoft Visual Studio 2010 i języka C#. Najciekawsze było przygotowanie sekcji administracyjnej umożliwiającej klientowi dodawanie i usuwanie markerów oraz edycję galerii zdjęć. Zastosowana była tam możliwość logowania dzięki SQL Membership Provider, wykorzystując narzędzie aspnet_regsql.exe i ASP.net Web Site Administration Tool.”

„Firma, w której odbywałem praktyki aktualnie zajmuje się programem THEFIS, którego zadaniem jest zrzeszanie i umożliwianie wymiany danych pomiędzy laboratoriami naukowymi w całej Europie. Moim pierwszym zadaniem było stworzenie konektora do bazy danych w języku Python.”

„Na praktykach zajmowałem się systemem zarządzania treścią. Aplikacja miała umożliwiać tworzenie, edycję nowych stron, wgrywanie zdjęć na serwer i URLrewriting. Zadanie zostało wykonanie za pomocą języka ASP.NET. Na potrzeby projektu musiałem zapoznać się z działaniem technologii IIS Server 7.5, aby dowiedzieć się jak tworzyć manualne przekierowywanie stron.”

Studenci wyjeżdżający na semestr na studia otrzymali grant Erasmusa w wysokości 600 euro na miesiąc (dla porównania w roku akademickim 2009/10, studenci otrzymali 527 euro na miesiąc), natomiast osoby wyjeżdżające na trzymiesięczne praktyki - 500 euro na miesiąc oraz dodatkowo kieszonkowe wypłacane przez firmy (w roku 2009/10, grant Erasmusa wynosił 410 euro na miesiąc).

W roku akademickim 2009/2010, 5 studentów naszej uczelni odbyło erasmusowe praktyki lub wyjechało na semestr na studia do instytucji partnerskich w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Hiszpanii:

„Dzięki pobytowi na praktykach mogliśmy skonfrontować naszą wiedzę programistyczną oraz administracyjną z praktyką, zdobyliśmy także ogólną wiedzę na temat testowania oprogramowania. Wyjazd zaowocował w wiele doświadczeń życiowych, poznaliśmy inna kulturę, zgłębiliśmy naszą wiedzę z języka angielskiego oraz poznaliśmy podstawy języka hiszpańskiego.”

„Pobyt w uczelni partnerskiej dał mi możliwość zapoznania się z innym systemem edukacji, który kładzie nacisk na pracę samodzielną, przygotowanie projektów w grupach i praktyczny wymiar nabywanych umiejętności. Studenci z Polski cieszą się bardzo dobrą opinią jako jedni z najlepszych.”

„Na praktykach przede wszystkim znacząco zwiększyłem swoje umiejętności w programowaniu w PHP oraz powiększyłem wiedzę na temat wydajności i optymalizacji baz danych. Bardzo cennym dla mnie było nabycie doświadczenia w międzynarodowym środowisku.”

W roku akademickim 2008/2009, 6 studentów WWSI zostało wybranych przez Uczelnianą Komisję Erasmusa do wyjazdu na praktyki lub studia w duńskich, brytyjskich, greckich, niemieckich i hiszpańskich firmach / uczelniach partnerskich:

„Dzięki praktykom poznałem wielu zagranicznych specjalistów, a nawet jednego z współtwórców języka TTCN-3. Ponadto, wiele aspektów mojej pracy wiązało się z programowaniem w wielu językach, co również poszerzyło moją wiedzę i doświadczenie zawodowe.”

„Znajomości zawarte na uczelni przydają się w późniejszym życiu. Jeśli się myśli o podjęciu pracy za granicą, oprócz kultury, warunków życia, warto poznać ludzi, którzy już tam mieszkają, a najlepiej się z nimi zaprzyjaźnić.”

„Korzyści wyniesione z wyjazdu na praktykę to na pewno doświadczenie pracy w firmie, wykonywanie samodzielnie od początku do końca zadań wraz z przedstawieniem wyników. Ponadto, znacząco poprawiłem swój poziom języka angielskiego – szczególnie płynność – ponieważ używałem tego języka zarówno w sytuacjach zawodowych, jak i codziennych.”

„Nieunikniona samodzielność i możliwość sprawdzenia swojej dotychczasowej wiedzy były dla mnie jednymi z najważniejszych atutów praktyk. Poza czysto zawodowymi aspektami, praktyki dały możliwość poznania innej kultury. Firma dzięki rozbudowanemu programowi praktyk posiada kilku praktykantów z różnych zakątków świata – w trakcie trzymiesięcznego pobytu pracowaliśmy z osobami z Grecji, Anglii, Włoch i Chin.”

ZAGRANICZNE WYJAZDY PRACOWNIKÓW WWSI

I. W roku akademickim 2017/2018 wyjechało 6 pracowników administracji WWSI (Erasmus+ Other Staff and Teacher Mobility.)Przebywali w Portugalii oraz Turcji.

W roku akademickim 2015/2016, wyjechało 7 pracowników administracji WWSI (Erasmus+ Other Staff and Teacher Mobility). Przebywali w Portugalii, Hiszpanii oraz na Litwie.

W roku akademickim 2013/2014, wyjechało 6 pracowników WWSI do niemieckich, portugalskich i hiszpańskich uczelni partnerskich.

W roku akademickim 2013/2014, wyjechało 5 pracowników WWSI. Przebywali w Danii, Słowenii, Hiszpanii oraz Belgii.

"Podobało mi się wykorzystanie platformy internetowej Edmondo jako narzędzia umożliwiającego interakcję i komunikację na linii student-nauczyciel i student-student. Genialne połączenie przyjemnego z pożytecznym - szybki dostęp do informacji i nauka języka, przechowywanie plików dźwiękowych, interaktywne prace domowe, itp."

W roku akademickim 2012/2013, 6 pracowników naszej uczelni wyjechało na szkolenia w ramach Programu LLP-Erasmus. Odwiedzili niemieckie, brytyjskie, hiszpańskie, włoskie oraz holenderskie instytucje.

"Program szkolenia koncentrował się na badaniach naukowych, ich dofinansowaniu oraz wdrażaniu wyników. Uczestnicy (wywodzący się z wielu krajów) stworzyli katalog dobrych praktyk. Niejednokrotnie szkolenie było początkiem współpracy pomiędzy instytycjami."

W roku akademickim 2011/2012, 5 pracowników WWSI wyjechało na szkolenia w ramach programu Erasmus do uczelni partnerskich we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Danii i na Łotwie:

„Wyjazd był znakomitą formą poznania funkcjonowania dużych uniwersytetów np. Technologio de Monterrey z Meksyku, Tallinn University of Technology z Estonii, Laurea University of Applied Science w Finlandii czy North Karelia University of Applied Sciences z Finlandii. Przyczynił się także do poszerzenia mojej wiedzy na temat przekształcania uczelni z prywatnej na państwową.”

W roku akademickim 2010/2011 w ramach programu Erasmus wyjechało 5 pracowników naszej uczelni do estońskich, brytyjskich oraz duńskich uczelni partnerskich:

„Moje szkolenie dotyczyło nowych metod wykonywania masowej instalacji systemów operacyjnych (Altiris firmy Symantec oraz System Center Configuration Manager firmy Microsoft).”

„W trakcie pobytu miałem okazję przekonać się, w jaki sposób założenia teoretyczne duńskiego systemu edukacji realizowane są w praktyce i w jakich aspektach różnią się od sytemu wprowadzonego na uczelniach w Polsce.”

W roku akademickim 2009/2010, 4 pracowników WWSI wyjechało na szkolenia do zagranicznych uczelni partnerskich w Czechach, Estonii oraz Wielkiej Brytanii.

„Celem mojego wyjazdu był zapoznawanie się z metodami pracy w nowoczesnej bibliotece należącej do naszej uczelni partnerskiej. Biblioteka ta, obok tradycyjnych funkcji skarbnicy wiedzy, wyznacza sobie nowe zadania - centrum edukacyjnego i kulturalnego, instytucji usługowej z dostępem do sieci, automatyzacją usług bibliotecznych za pośrednictwem internetu, zautomatyzowanych katalogów i baz danych, bibliotek cyfrowych bez ograniczeń oraz jako miejsce (rzeczywiste i wirtualne) spotkań.”

„Ostatni punktem wizyty w Estonii było zwiedzanie centrali firmy Skype.”

W roku akademickim 2008/2009, 4 pracowników naszej uczelni wzięło udział w szkoleniach Erasmusa, które odbyły się w instytucjach partnerskich w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Danii oraz na Islandii.

„Z pewnym zdziwieniem przyjęłam informacje o tym, że na Islandii nie ma stypendiów dla studentów – ani za wyniki w nauce, ani socjalnych – oraz, że w programach studiów informatycznych brakuje obowiązkowych praktyk.”

II. Sześciu pracowników naszej WWSI wzięło do tej pory udział w Wizytach Studyjnych w ramach parasolowego programu “Uczenie się przez całe życie”:

 • “Supporting teachers with technology-improved learning“. Zagrzeb, maj 2013;
 • “Social Dimension of Language Learning”, Barcelona, marzec 2012;
 • “Using technology for effective teaching of maths, science and technology”, Cypr, listopad 2010;
 • “Innovative methods of teaching English for specific purposes and IT”, Bułgaria, maj 2010;
 • “Vocational Training - a way to employment”, Hiszpania, maj 2009;
 • “Speaking European: teaching and learning foreign languages in Europe”, Włochy, luty 2009

Więcej informacji o programie Wizyt Studyjnych znajduje się na stronie: http://www.sv.org.pl/

ZAGRANICZNE WYJAZDY NASZYCH ABSOLWENTÓW

Dwóch naszych absolwentów informatycznych studiów I stopnia, wyjechało w połowie lipca 2010 na 2,5 miesięczny staż na grecką wyspę Chios w ramach programu Leonardo da Vinci:

„Na stażu zajmowaliśmy się przetwarzaniem informacji ze źródeł RSS, XML, JON, aplikacji firmy Google, API oraz pisaniem skryptów w PHP, C# i tworzeniem stron internetowych w technologiach XHTML / CSS.”

Szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie: http://www.wwsi.edu.pl/pg.php/news/395

PLANY PROJEKTOWE UCZELNI

Erasmus+ Młodzież: wspólnie z partnerami z Hiszpanii i Włoch pracujemy nad innowacyjnym modelem kształcenia na odległość z uwzględnieniem indywidualizacji kształcenia:

 • Fakulteta za Industrijski Inženiring
 • Rubicón S. L.

Erasmus+ Edukacja Dorosłych: współpracujemy z belgijskim i włoskim partnerem nad podniesieniem kompetencji informatycznych osób dorosłych, aktywnych zawodowo:

 • IFOR PMI PROMETEO PUGLIA
 • PBDKO, Pedagogische Begeleidingsdienst van het Katholiek Onderwijs

Horizon 2020: w ramach największego unijnego programu poświęconemu badaniom naukowym i innowacji pracujemy projektem zatytyłowanym “Pointed Clue. Empowering interactive education for inclusive competitiveness” wspólnie z:

 • Universität Hamburg, Niemcy
 • Varna Free University, Bułgaria
 • Associazione Formazione 80, Włochy
 • Artesis Plantijn Hogeschool Antwerpen, Belgia
 • Hellenic American Education Center, Grecja
 • Centrum Voor Volwassenenonderwijs Kisp Gent, Belgia
 • Universitatea Politehnica din Bucuresti, Rumunia
 • Coventry University Enterprises Limited, Wielka Brytania
 • University of Wales Trinity Saint David, Wielka Brytania
Robocik WWSI