Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
>>> Strona główna >>> Blogi >>> Hiszpania - Jakub Pietrzak 2011

Hiszpania - Jakub Pietrzak 2011

03/07/2011

Po pierwsze chciałem podziękować za koszulkę WWSI i Erasmusa, jest świetna! Przyleciałem bez większych problemów. Niestety na samym początku zgubiłem się w Bilbao, ale dzięki życzliwości ludzi bardzo szybko sie odnalazłem. To jest niesamowite! Wszyscy są tacy mili i chcą pomóc... Mieszkanie jest super. Żyje tu 5 innych osób w moim wieku: 2 Francuzów, Peruwianka, Hiszpanka i Amerykanin. Właśnie wstaję i ruszam zwiedzać Bilbao!

PS. Zamieszczam zdjęcie widoku z okna ;)

04/07/2011

Zwiedzałem wczoraj Bilbao, miasto jest super. Jedynym minusem jest to, że w niedzielę WSZYSTKO jest zamknięte, centra handlowe, supermarkety. Nie można nic kupić. To samo jest dziś (Święto Narodowe: "coś tam la Fiesta", a po naszemu "Narodowy dzień bez pracy")

Pozdrawiam z Bilbao!


05/07/2011Jako, że wczoraj wszystko było zamknięte, to postanowiłem zwiedzić okolicę, w której będę pracował. Wybrałem się do Getxo. Pogoda dopisała, było tylko 20 stopni i ładne słoneczko :)
Po Bilbao widać, że nie jest miastem turystycznym natomiast Getxo - multum ludzi i ruch jak na Marszałkowskiej!

Poniżej przesyłam link do albumu na Picasie. Postaram się go często aktualizować. Niestety miniaturki są beznadzieje, polecam powiększyć :)

https://picasaweb.google.com/pietrzak.jakub/Bilbao?authkey=Gv1sRgCOHsqLOy-YzNOg#

Droga do pracy zajmuje równo godzinkę. Metro mają wspaniałe, 2 nitki! Wszystko uporządkowane i przemyślane.

05-11/07/2011

Już wiem jakie będą moje zadania. Na start mam napisać Konnektor do bazy danych.... w Pythonie. Najśmieszniejsze jest to, że w moim CV nie było nic o Pythonie ;)

No nic, jakoś dam radę. Powiedziałem im, że tak średnio rozumiem ten program, to dostałem 180 stron dokumentacji po angielsku. Mam zadanie na parę dni. Zabieram się też za pisanie bloga w Pythonie, ale to już jutro ;)

Załączam widok na Bilbao z góry, sam kręciłem:

08/2011W przedostatni weekend lipca postanowiliśmy wspiąć się na Monte Serantes. Jest to góra usytułowana nad samym brzegiem oceanu obok miejscowości Stanturtzi. Widać ją na wielu moich zdjęciach, ponieważ jest to najwyższa góra w okolicy. Wejście jest bardzo łagodne, do samego szczytu wiedzie praktycznie betonowa droga. Zchodziliśmy natomiast na przełaj. Było super! Tego dnia przeszliśmy prawie 10km.
--------------

W przedostatnim tygodniu sierpnia w Bilbao zaczyna się Aste Nagusia, czyli Tydzień Zabawy. W pracy powiedzieli nam, że to jest większe Święto niż Gwiazdka! http://www.astenagusia.com/ (niestety, to Hiszpania, nie ma mowy o info w języku angielskim). Będzie wiele fajnych kapel i dużo zabawy (choć jedyny zespół jaki kojarzę to Simple Plan).

Czas mija niesamowicie szybko. Dostałem nowy przydział zadań. Testowanie, szukanie błędów oraz ich naprawa na stronie projektu TEFIS (PHP, jQuery).

Przesyłam jeszcze link do zdjęć z wycieczek do San Sebastian i Monte Serantes:
https://picasaweb.google.com/106597814236428880622/14Sierpnia2011
Ganekogorta była fajniejsza, tutaj jest całą mapa wycieczki ze wszystkimi danymi:
http://runkeeper.com/user/Jardins/activity/47668113

Robocik WWSI